25pp Apple id sorunu - çözüldü!
25pp Apple id sorunu – çözüldü!
Posted by

25pp Apple id sorunu – çözüldü!

Evet arkadaşlar 25pp bildiğiniz üzere jailbreaksiz iDevicelarınıza paralı uygulamaları beleşe yüklemek için Çinli bir ekip tarafından yazılmış bir programdır. Bazı arkadaşlar (ben dahil) başlarda gayet güzel uygulamaları yüklerken iTunes ile sync’lemem sonucunda artık yüklediğim uygulamalara girerken Apple id sorduğunu ve Apple id’imi girmeme rağmen uygulamadan attığını fark ettim. Bunun oldukça basit bir çözümü var. Bazı forumlarda iTunes’a bağlayıp restore atın denmiş. Buna gerek yok. Bu sorunu iDevice’ınızdan 5 dakikada halledebilirsiniz. Yapıcağımız şey; iTunes’dan restore etmek yerine cihazın üzerinden restore edeceğiz.

Başlayalım;

Öncelikle Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme > Şimdi Yedekle deyip cihazımızın güzelce bir yedeğini alıyoruz çünkü daha sonra cihazı sıfırlayacağız. Cihazımızın yedeklenmesi bittikten sonra,

Ayarlar > Genel > Sıfırla’ya gelip aşağıda ki resim de ki gibi yuvarlak içine alınmış “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonuna basıyoruz ve her bir haltı sıfırlamış oluyoruz. (iCloud yedeğinide bu nedenle aldık, şimdi geri yükleme yapacağız)

ayar 25pp Apple id sorunu çözüldü!

 

Cihazımız açılınca sanki yeni almış gibi bize dil ayarı, klavye ayarı, konum servisleri, zart zurt soruyor. Buralar standart ayarlayıp geçiyoruz.

iphoneturkey biz icloud yedekleme restore 11 25pp Apple id sorunu çözüldü!iphoneturkey biz icloud yedekleme restore 12 25pp Apple id sorunu çözüldü!

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte bu ekrandan “iCloud Yedeklemesinden Yükle” diyoruz ve az önce aldığımız yedeği seçiyoruz. Yedek yüklenmeye başlıyor ve yaklaşık 5 dakikada cihazımız açılıyor. İşte bu kadar sıfırlamadan önce ki bütün uygulamalarımız tek tek indirilecek, cihazımız sıfırlanmadan önce ki halinin aynısı olacak ve en iyisi ise 25pp tekrar çalışıyor! Bizzat kendi bulduğum, iPhone’umda denediğim bir yöntemdir, TheTeknolojist onaylı :) !

Bu şekilde tekrardan 25pp’yi kullanabilirsiniz. iTunes ile uğraşmanıza gerek yok.

25pp nedir, ne değildir, nasıl uygulama yüklenir bilmeyenleri için http://theteknolojist.com/25pp-ile-parali-app-store-uygulamalarini-bedava-indirin/

Ayrıca üstte ki 2 iCloud fotoğrafını iphoneturkey.biz‘den ç(alıntı) yaptım. Buradan da onlara bir pingback bırakılım diyor ve bir daha ki yazımızda görüşmek üzere aranızdan ayrılıyorum.

0 9 1817 31 Ocak, 2013 Jailbreak Ocak 31, 2013

About the author

Kısaca; 11/12/13 Tarinde TheTeknolojist'i hayata geçiren kişi. Aşağıda ki sosyal ağlardan bana ulaşabilirsiniz.

View all articles by Mertcan Esmergül
 • oza<n

  Ben yaptım ginede apple id soruyor aynı anlattığınız gibi yapıyorum olmuyor lütfen yardım

  • theteknolojist

   Yukarıda anlatılanları harfi harfine uygulayarak yaparsanız böyle bir sorun olmayacaktır.

 • fatih

  evet arkadas haklı bende yaptım biraz oyndadım sonra yine id istiyor lütfen yardım edin

  • theteknolojist

   Yine id istemesinin nedeni sizin tekrar iTunes ile eş zamanlamanızdır. Bu işlemi yaptıktan sonra bir daha asla cihazınızı bilgisayara takıp iTunes ile eş zamanlamayın.

 • Oguz

  arkadaşlar ben fifa’a yüklüyordum online oyamak istedim güncelleme lazımdı 25pp den indirdim güncellemeyi yapınca id istedi sorun buydu güncelleme yaparken yedekleyin teşekkürler teknolojist

 • fath

  sormak istediğim tek şey şu ? 25pp uygulamasından indirdiğim fifa 13 1.0.7 sürümüne sahip. ama yeni güncelleme geldi ve sürüm 1.0.8 e yükseldi. bunu apple storedan yapamıyacağımı biliyorum ama 25pp den de yapamıyorum. acaba yanlış yollarımı izliyorum ?? uygulama güncellemeyide resimli bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim.

 • Dağıstan

  Aynı şekil yaptım uygulamalar gitti 25pp den indirdiklerim yeniden yüklenirken hepsi yok oldu lütfen yardımcı olunn

 • Dağıstan

  Bide müzikle gitti müzikleri nasıl halledicem iyice karıştı yardımcı olur musunuzz

 • ABDULKADİR BARLAS

  Arkdslar böyle format atmaya ne gerek var egerki ID soruyrsa hemen el icindeki elma yerine tiklayin sonra en sagda Mavi bi yer var oraya tikladiktan sonra Id isteyen programi tekrar yükleyin bitti.ne gerek var bu kadar ugrasmaya

#iPoll

TheTeknolojist'in yeni tasarımını beğendiniz mi?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Benzer